Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

ostatní činnosti

Vítejte v sekci ostatní činnosti

V této sekci budou vyvěšeny všechny ostatní činnosti kolektivu mladých hasičů. Patřit sem budou hlavně brigády, besedy, výlety a akce.

 

PLNĚNÍ ODZNAKŮ ODBORNOSTI A SPECIALIZACE

podzim a zima jsou každým rokem věnovány přípravě na sezónu v podobě fyzické přípravy v tělocvičně. Aby nám z toho všeho posilování a běhání nezkrněly mozky, je potřeba i trocha mentálního rozvoje. Ten je dětem dopřávám prostřednictvím plnění odznaků odborností a specializací. Odbornosti plní povinně všichni dle toho, jaké "úrovně" již dosáhli. Navíc je možnost vybrat si specializace, které chce dané osoba splnit. Malou ochutnávku toho, co jsme v zimě dělali my Vám přinášíme prostřednictvím fotografií.

PŘESPÁNÍ V HASIČÁRNĚ A GRILOVÁNÍ S RODIČI

Po příjezdu z Bukovska jsme komplet uklidili a nachystali si materiál do Chrášťan. Také jsme připravili sezení a občerstvení pro rodiče, kteří za námi dne přišli. Vyhlášeno bylo občerstvení ve formě „kdo si co donese“ a pití a ostatní věci nám zajistil pan starosta Šanda. Mockrát mu děkujeme.

S rodiči jsme poseděli, popovídali, domluvili důležité věci a naši vedoucí se s nimi více spřátelili a potykali si 😉 Také mockrát děkujeme strejdovi Radkovi a Láďovi, kteří za nás v neděli sezení vrátili.

Po „vyhození“ rodičů domů následovalo přespání, kterého se účastnilo 15 dětí z 25 soutěžních. (Někteří totiž za trest a špatné chování stanovat nesměli). Ustlali jsme si tedy na klubovně a Markét nám za odměnu po celém dni pustila pohádku Já padouch 2. My do půlnoci usnuli a vedoucí zatím řešili organizaci a řešili závody. Po vydatné snídani jsme opět vyráželi na soutěž do Chrášťan.

Nejtěžší na celém víkendu byl fakt, že nám byly zakázány telefony a elektronika. I tak jsme si to užili 😊

VÝLET NA BOUBÍN

Když už jsme byli na soutěži v Benešovce, rozhodli jsme se druhý den vylézt na nějaký pořádný kopec. Cestou domů jsme si tedy odložili věci u profesionálních hasičů ve Vimperku (za což jim patří veliký dík) a vyrazili na Kubovu Huť, kde leží nejvýše položená železniční stanice v ČR. Zde byl také začátek naší cesty. Před námi bylo bezmála 10 km cesty a nohy už tento víkend dostaly pořádně zabrat. Nicméně jsme se cestou zabavili různými soutěžemi a vyprávěními, až jsme nakonec dorazili na vrchol. Zde jsme zdolali rozhlednu, posvačili a vyrazili zpátky k autu. Cestou už nikdo neměl sílu na nic jiného než na spánek. Celý víkend jsme si velice užili a již se těšíme na další dobrodružství.

VÝLET NA VYSOKÝ KAMÝK

V neděli 09.07.2017 jsme se společně vypravili na rozhlednu Vysoký Kamýk. Akce posloužila jako seznámení dětí mezi sebou, neboť máme mezi sebou 10 nových členů. Na rozhlednu jsme vyrazili z obce Albrechtice nad Vltavou a před námi byla zhruba 4 km dlouhá cesta. Na vrcholu jsme potom hráli hry a čekali, než nám přijde pan správce otevřít. Vylézt nahoru jsme se trochu báli, ale nakonec t ovšichni zvládli. Už se těšíme na další akci :)

 

DEN S HASIČI V ZÁKLADNÍ ŠKOLE ZLIV

Ve dnech 28. -29.06.2017 se v ZŠ Zliv konala ukázka hasičských činností. Akce jsme se účastnili ve spolupráci s HZS Jihočeského kraje. Pro děti tak byla připravena ukázka nejen naší práce, jakožto výjezdové jednotky, ale i ukázka práce s dětmi. Ve středu si nejprve děti z I. stupně ZŠ a ve čtvrtek potom děti z II. stupně ZŠ mohli vyzkoušet opravdový požární útok. Některým to velice šlo, jiný z toho měli strach. Všichni se ale shodli, že je to super zábava. Každý žák, který projevil zájem, dostal pozvání na trénink. To, co se stalo v pátek po akci asi nikdo nečekal. Na trénink dorazilo hned 10 zájemců o náš kroužek. Náš kolektiv se tak rozrostl na 25 členů. Fotografie z akce postupně přidáme.

VÝLET DO TEMELÍNA

Na začátku jara jsme se vypravili do informačního centra při jaderné elektrárně Temelín. Zde pro nás byla nachystána prohlídka a praktické úkoly v rámci celého dne. Velice jsme si výlet užili a už se těšíme na další. Bonusem bylo to, že v rámci soutěže pořádané JE Temelín, vyhrála naše Barča Prokešová věcné ceny. Gratulujeme.

    

BESEDA PRVNÍ POMOCI

V zimě se v rámci odznaku specializace ZDRAVOTNÍK konala beseda na téma první pomoc. Cílem besedy bylo rozšíření znalostí v obalsti první pomoci, prevence poranění a jednání v krizových situacích.

BRIGÁDY

Občas je zapotřebí také pomoci dospělím s údržbou techniky, společenských prostor a okolí hasičárny. Každý člen kolektivu mladých hasičů proto musí během roku splnit alespoň 4 brigádnické hodiny. 

 

VÝLET NA DÍVČÍ KÁMEN

Jako první výlet náš nový kolektiv podnikl výpravu na Dívčí kámen. V docela hojném složení jsme tedy vyrazili spolu s vedoucím Peťou a Markét na cestu. Přidal se k nám ještě Martin, což je člen závodního družstva mužů, aby pomohl s dozorem. Během výpravy nás Peťa zkoušel z nejrůznějších znalostí přírody, historie a hlavně topografie a hasičských dovedností. Výlet jsme si velice užili a těšíme se na další.

 

TOPlist